herald

Tuesday 16 October 2018

Dublin women's soccer league

MONDAY JULY 20

Premier: St Francis v Bray Wndrs, John Hyland Pk Baldonnell; Kilmore v Peamount Utd,Oscar Traynor Rd Coolock ; St Catherines v Monaghan Utd, Walkinstown Ave,; ; Dundalk FC v Raheny Utd, Oriel Pk, Dundalk

Major; Eureka / Kells v Drimnagh Cel, Dublin Rd, Kells; Cabinteely v Pemount (B), Kilbogget Pk, Cabinteely; Albion Rvrs v Leixlip Utd, Muireachs Pk, Monasterboice; Templeohue IDLE

Inter 1; Glebe North v North Wall Market Green, Balbriggan; Everton v Whitehall, Laurel Lodge Castleknock; Verona v Bohemians,Verona Sports Ctre, Grove Rd; Santry v Navan Cosmos, Sportslink Santry

Inter 2: Quarryvale v Kildare Town, Greenfort Gdns. Clondalkin; St Pats Ath v Ballyoulster, Brickfields, Drimnagh; Wayside Cel v O'Devaney, Golden Ball, Kilternan; St John Bosco v St Catherines, Benmadigan Rd, Drimnagh

Inter 3: Garda v Dundalk B, Westmanstown,Clonsilla;

Baldoyle v Raheny Utd, Seagrange Pk, Baldoyle; Shelbourne (A) v Rush Ath, Mil.brook Pk, Ayrfield, Coolock

Inter 4: Greenpark v Brookfield, Tymon Pk, Greenhills; Blessington v Terenure (A), Cross Chapel, Blessington; Naas AFC v Kilcullen FC, Naas Sports Centre; Firhouse Clover v Booth Rd Cel, Firhouse C.C. Ballycullen Drive

Inter 5: Balbriggan v Trim Cel, St Malogas, Balbriggan; Castlevilla v Kingscourt Moynalty, Kells; Whitestown v Ratoath H, Grove Rd, Blanchardstown

Shelbourne (B) v Portmarnock, Milbrook Pk, Ayrfield, Coolock

Inter 6: Walkinstown v Rosemount, Bunting Rd, Walkinstown; Fettercairn v Newbridge, Butler Pk, Tallaght; St Kevins v Allenwood, Laragh Co, Wicklow

IDLE; Lucan Utd

Inter 7: Bush Cel v Sheilton Ath, The Curragh Co, Kildare; Wooddale v Broadford, Meadowbrook Pk, Ballinteer; Landen v Rathnew, Markievicz Pk, Ballyfermot; Terenure (B), IDLE

ndsl Women's Summer League

tuesday 20 July

UNDER 10: Balbriggan FC v St Itas St Molagas Pk 7.0, K Campbell; Rivermeade FC v Skerries Town Rivermeade, 6.45, J Thornton; Rush Ath IDLE

U12: Rivermeade FC v Balbriggan FC, Rivermeade 7.30, J Thornton; Shelbourne FC v St Columbans FC AUL Complex 6.45 P Dowling; Skerries Town v St Itas, Town Pk, 7pm, W Scully; Mountview FC v Rush Ath, Mountview Pk, Lohunda Downs, 6.45, P Cumiskey

U16: Shelbourne FC v Balbriggan FC, AUL Complex ,7.30, P Dowling; Mountview FC v Rush Ath Mountview Pk, Lohunda Downs, 7.30, P Cumiskey; Eureka Kells IDLE

Promoted articles

Entertainment News