herald

Tuesday 12 December 2017

TODAY

TODAY

Adult Football League Division 3 - Lawless Park: Fingallians v St Vincents, John Goulding.

PWDLFAPDPts

Ballyboughal 1100286222

Naomh Olaf 1100208122

Na Fianna 110015782

St Judes 110015962

Whitehall Colmcille 11008712

Trinity Gaels 00000000

Fingallians 00000000

Kilmacud Crokes 00000000

Garda 00000000

Naomh Fionnbarra 00000000

St Vincents 00000000

Clanna Gael-Font 100178-10

Ballymun Kickhams 1001915-60

St Brigids 1001715-80

St Sylvesters 1001820-120

St Finians (S) 1001628-220

TOMORROW

Corn Ui Laochra - Tymon North: Faughs v Parnells, Pat Denieffe (7.30).

SUNDAY MARCH 1

AIB Cup Group 1 - Portmarnock: Naomh Mearnog v Naomh Barrog, Derek McKitterick.

PWDLFAPDPts

St Patricks (D) 1100153122

O Tooles 00000000

Naomh Mearnog 00000000

Naomh Barrog 1001315-120

AIB Cup Group 2 - Bohernabreena: St Annes v Round Towers (C), Ronnie Malone; Blakestown: St Peregrines v St Marys S, Keith Tighe.

PWDLFAPDPts

St Peregrines 1100121112

St Annes 00000000

St Marys S 00000000

Round Towers (C) 10011112-10

St Vincent De Paul Cup Group 1 - Broomfield: St Sylvesters v Ballymun Kickhams, Fergus McGreevy; Rolestown: Fingal Ravens v St Vincents, Gary McCormack.

PWDLFAPDPts

Ballymun Kickhams 11003917222

St Sylvesters 110011652

St Vincents 00000000

Lucan Sarsfields 1001611-50

Fingal Ravens 10011739-220

St Vincent De Paul Cup Group 2 - Marley Park: Ballinteer St Johns v Ballyboden St Endas, Brendan Carroll; Kiltipper Road: Thomas Davis v Templeogue Synge Street, James King.

PWDLFAPDPts

Ballyboden St Endas 1100201462

Ballinteer St Johns 1100151322

Templeogue Sy St 10011315-20

Thomas Davis 10011420-60

Loving Cup Group 1 - Lawless Park: Fingallians v Na Fianna, Kevin Roche; Ballyboughal: Ballyboughal v Ballymun Kickhams, Pat McCabe.

PWDLFAPDPts

Na Fianna 11002312112

Fingallians 1010111101

St Sylvesters 1010111101

Ballymun Kickhams 00000000

Whitehall Colmcille 00000000

Ballyboughal 10011223-110

Loving Cup Group 2 - Westmanstown: Garda v Naomh Fionnbarra, Philip Carr; Russell Park: St Brigids v Clanna Gael-Fontenoy, Timmy McCarthy; Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Naomh Olaf, Chris Mooney.

PWDLFAPDPts

Naomh Olaf 1100161332

Garda 1100121022

Naomh Fionnbarra 00000000

St Vincents 00000000

Clanna Gael-Font 10011012-20

St Brigids 10011316-30

Joy Cup Group 1 - Galtymore Road: Good Counsel v Ballyboden St Endas, Senan Finucane; Tymon North: St Judes v Lucan Sarsfields, Philip Fitzsimons; Newcastle: St Finians (N) v St Marks, Tony Clarke;

PWDLFAPDPts

St Marks 11003013172

St Finians (N) 11002612142

Ballyboden St Endas 00000000

St Judes 00000000

Lucan Sarsfields 00000000

Good Counsel 10011226-140

Round Towers (C) 10011330-170

Joy Cup Group 2 - Pairc Na Uinsionn: St Vincents v St Margarets, Joe Murray; Man O War: Man O War v Innisfails, P J Murray.

PWDLFAPDPts

St Vincents 2200211564

Clann Mhuire 2110111103

St Margarets 2110111103

Man O War 11000002

Innisfails 21011521-62

St Oliver Pl/ER 50050000

Conlon Cup Group 1 - Marley Park: Ballinteer St Johns v Na Fianna, Declan Enright (12.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v Templeogue Synge Street, Sean O Canainn (12.0); Ballycullen: Ballyboden St Endas v Kilmacud Crokes, David Fitzgerald (12.0).

PWDLFAPDPts

Na Fianna 11002310132

Thomas Davis 1100191812

Templeogue Sy St 1010131301

Ballinteer St Johns 1010131301

Kilmacud Crokes 10011819-10

Ballyboden St Endas 10011023-130

Conlon Cup Group 2 - Rush: St Maurs v Round Towers (L) (12.0); Balbriggan: O Dwyers v St Monicas, Anton Keating (12.0); Broomfield: St Sylvesters v Garristown, Eamonn Conroy (12.0).

PWDLFAPDPts

O Dwyers 110012752

Round Towers (L) 110011832

St Monicas 1100151412

St Maurs 10011415-10

St Sylvesters 1001811-30

Garristown 1001712-50

Stacy Cup Group 1 - Iveagh Grounds: St James Gaels v St Brendans, Robert Doyle (12.0); Blakestown: St Peregrines v Bank of Ireland, Dave Moore (12.0); Somerton Park: Castleknock v St Oliver Plunketts ER, Don Stynes (12.0).

PWDLFAPDPts

Castleknock 1100238152

Bank of Ireland 110014952

St Oliver Pl/ER 1100191542

St Peregrines 10011519-40

St James Gaels 1001914-50

St Brendans 1001823-150

Stacy Cup Group 2 - Lawless Park: Fingallians v Clontarf, Philip Brady (12.0); Pairc Barrog: Naomh Barrog v Fingal Ravens, Philip Cullen (12.0).

PWDLFAPDPts

Skerries Harps 1100191542

Clontarf 110010822

Fingal Ravens 00000000

Naomh Barrog 1001810-20

Fingallians 10011519-40

Parson Cup Group 1 - Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v St Margarets, Thomas Gleeson (12.0); Westmanstown: Garda v St Vincents, Sean McNicholas (12.0).

PWDLFAPDPts

St Margarets 1100201192

Ballymun Kickhams 1100121112

St Vincents 00000000

Promoted articles

Entertainment News