| 7.5°C Dublin

Gaelic games fixtures

TONIGHT (7.30 unless stated)

ULSTER U-21 FC (Extra-time if necessary)

Celtic Park: Derry v Armagh, 8.0.

CADBURY LEINSTER U-21 FC (Extra-time if necessary)

Belfield, Enniscorthy: Wexford v Kildare.

Carlow IT: Carlow v Kilkenny.

Páirc Tailteann, Navan: Meath v Longford.

Páirc Ciaran, Athlone: Offaly v Westmeath.

MUNSTER U-21 FC (Extra-time if necessary)

Fraher Field: Waterford v Tipperary, P O'Sullivan (Kerry).

Gaelic Grounds: Limerick v Clare, C Lane (Cork).

FRIDAY

LEINSTER MFL (8.0)

Kinnegad: Westmeath v Wicklow

Parnell Park: Dublin v Wexford

Darver: Louth v Laois

SATURDAY

ALLIANZ FOOTBALL LEAGUE

DIVISION 1

Páirc Uí Rinn: Cork v Down, R Hickey (Clare) Live Setanta

DIVISION 2

Omagh: Tyrone v Antrim, C Branagan (Down) Live Setanta

DIVISION 3

Dungarvan: Waterford v Tipperary, M Meade (Limerick).

DIVISION 4

Cusack Park, Ennis: Clare v London, 4.30, R Maloney (Limerick).

ALLIANZ HURLING LEAGUE

DIVISION 2

Tralee: Kerry v Westmeath, 2.30, C Lyons (Cork).

CONNACHT U-21 FC

Castlebar: Mayo v Roscommon, 2.30, E O'Grady (Leitrim).

LEINSTER MFL

Summerhill: Meath v Carlow, 2.30

Maguire Park, Ballinalee: Longford v Tipperary, 2.30

Ballinagar: Offaly v Kilkenny, 2.0

LEINSTER MHL

McGrath Park, Bagenalstown: Carlow v Antrim, 4.0

TBA: Offaly v Wexford

Portlaoise: Laois v Westmeath, 4.0

Dunganny: Meath v Dublin, 4.0

LEINSTER COLLEGES SFC 'A' FINAL

Navan: St Pat's Navan v Dundalk Colleges, 2.0

SUNDAY

ALLIANZ FOOTBALL LEAGUE (2.30 unless stated)

DIVISION 1

Castlebar: Mayo v Armagh, S Doyle (Wexford).

Clones: Monaghan v Dublin, Mi Duffy (Sligo). TG4 deferred

Killarney: Kerry v Galway, M Condon (Waterford).

DIVISION 2

Navan: Meath v Donegal, M Higgins (Fermanagh).

Newbridge: Kildare v Laois, 2.45, J McQuillan (Cavan).

Markievicz Park: Sligo v Derry, C Reilly (Meath).

DIVISION 3

Drogheda: Louth v Offaly, S Carroll (Offaly).

Gaelic Grounds: Limerick v Cavan, 1.0, M Collins (Cork).

Cusack Park: Westmeath v Wexford, S McNamee (Tyrone).

DIVISION 4

Aughrim: Wicklow v Longford, P Kneel (Louth).

Kiltoom: Roscommon v Fermanagh, F Flynn (Leitrim),

Nowlan Park: Kilkenny v Carlow, P Daly (Westmeath).

ALLIANZ HURLING LEAGUE

DIVISION 1

Pearse Stadium: Galway v Kilkenny, C McAllister (Cork).

Nenagh: Tipperary v Offaly, J McGrath (Westmeath).

Fraher Field: Waterford v Cork, B Kelly (Westmeath).

Wexford Park: Wexford v Dublin, M Wadding (Waterford).

DIVISION 2

Casement Park: Antrim v Carlow, B Gavin (Offaly).

Cusack Park: Clare v Down, 1.30, Clare v Down, T Ryan (Tipperary).

Gaelic Grounds: Limerick v Laois, 2.45, D Kirwan (Cork).

DIVISION 3A

Aughrim: Wicklow v Derry, 12.45, P O'Dwyer (Carlow).

Navan: Meath v Armagh, 12.45, O Elliott (Antrim).

Newbridge: Kildare v London, 12.45, P Murphy (Carlow).

DIVISION 3B

Letterkenny: Donegal v Fingal, E Hasson (Derry).

Tubbercurry: Sligo v Monaghan, E Shaughnessy (Galway).

Dowdallshill: Louth v Mayo, S Cleere (Kilkenny).

DIVISION 4

Liatroim: South Down v Leitrim, C Groome (Offaly).

Longford Slashers: Longford v Cavan, J O'Mahoney (Limerick).

Dungannon: Tyrone v Fermanagh, G Duffy (Antrim).