herald

Tuesday 14 August 2018

GAA Notices

SUNDAY MARCH 18

Sheridan Cup Group One - Pairc Barrog: Naomh Barrog v St Annes, Dave Feeney (11.0).

P W D L F A PD Pts

Ballyboughal 3 3 0 0 37 28 9 6 St Sylvesters 3 2 1 0 39 32 7 5 St Peregrines 3 2 0 1 18 19 -1 4 Round Towers C 2 1 1 0 25 22 3 3 St Oliver Plunketts ER 3 1 1 1 37 37 0 3 Naomh Barrog 2 1 0 1 22 14 8 2 Beann Eadair 2 1 0 1 20 17 3 2 Clontarf 3 0 1 2 15 20 -5 1 St Annes 2 0 0 2 18 25 -7 0 Castleknock 3 0 0 3 23 40 -17 0

SATURDAY MARCH 24

Adult Hurling League Division Three - Dolphin Park: Kevins v Commercials (4.0).

P W D L F A PD Pts

St Sylvesters 1 1 0 0 29 5 24 2 St Vincents 1 1 0 0 28 16 12 2 Round Towers C 1 1 0 0 20 9 11 2 Naomh Olaf 1 1 0 0 13 7 6 2 Kevins 1 1 0 0 14 11 3 2 Erins Isle 1 1 0 0 9 7 2 2 Commercials 1 0 0 1 7 9 -2 0 St Peregrines 1 0 0 1 11 14 -3 0 Parnells 1 0 0 1 7 13 -6 0 St Judes 1 0 0 1 9 20 -11 0 Faughs 1 0 0 1 16 28 -12 0 Good Counsel 1 0 0 1 5 29 -24 0

SUNDAY MARCH 25

Adult Hurling League Division One - Clonshaugh: Craobh Chiarain v Ballyboden St Endas (11.0); Russell Park: St Brigids v O Tooles (11.0); Portmarnock: Naomh Mearnog v St Judes (11.0); Shankill: Cuala v Faughs (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v Crumlin (11.0); Marley Park: Ballinteer St Johns v St Vincents (11.0).

P W D L F A PD Pts

Crumlin 1 1 0 0 15 6 9 2 Faughs 1 1 0 0 18 11 7 2 St Judes 1 1 0 0 22 17 5 2 St Vincents 1 1 0 0 12 9 3 2 O Tooles 1 1 0 0 10 7 3 2 Ballyboden St Endas 1 1 0 0 15 13 2 2 Ballinteer St Johns 1 0 0 1 13 15 -2 0 St Brigids 1 0 0 1 9 12 -3 0 Naomh Mearnog 1 0 0 1 7 10 -3 0 Cuala 1 0 0 1 17 22 -5 0 Kilmacud Crokes 1 0 0 1 11 18 -7 0 Craobh Chiarain 1 0 0 1 6 15 -9 0

Adult Hurling League Division Two - Sancta Maria: Ballyboden St Endas v Naomh Barrog (11.0); Pope John Paul ll Park: Naomh Fionnbarra v St Patricks P (11.0); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Lucan Sarsfields (11.0); Poppintree: Setanta v Kilmacud Crokes (11.0); Cloghran: Whitehall Colmcilles v Na Fianna (11.0); Sean Moore Park: Clan Na Gael Fontenoy v Raheny (11.0).

P W D L F A PD Pts

Lucan Sarsfields 1 1 0 0 29 8 21 2 Whitehall Colmcilles 1 1 0 0 28 15 13 2 Clan Na Gael Fontenoy 1 1 0 0 21 12 9 2 Raheny 1 1 0 0 14 6 8 2 Na Fianna 1 1 0 0 19 17 2 2 St Patricks P 1 1 0 0 19 18 1 2 St Oliver Plunketts ER 1 0 0 1 18 19 -1 0 Ballyboden St Endas 1 0 0 1 17 19 -2 0 Naomh Fionnbarra 1 0 0 1 6 14 -8 0 Naomh Barrog 1 0 0 1 12 21 -9 0 Kilmacud Crokes 1 0 0 1 15 28 -13 0 Setanta 1 0 0 1 8 29 -21 0

Adult Hurling League Division Three - Pairc Na Uinsionn: St Vincents v St Sylvesters (11.0); Galtymore Road: Good Counsel v St Judes (11.0); Community Centre: Round Towers C v Parnells (11.0); Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v St Peregrines (11.0); Finglas: Erins Isle v Faughs (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Sylvesters 1 1 0 0 29 5 24 2 St Vincents 1 1 0 0 28 16 12 2 Round Towers C 1 1 0 0 20 9 11 2 Naomh Olaf 1 1 0 0 13 7 6 2 Kevins 1 1 0 0 14 11 3 2 Erins Isle 1 1 0 0 9 7 2 2 Commercials 1 0 0 1 7 9 -2 0 St Peregrines 1 0 0 1 11 14 -3 0 Parnells 1 0 0 1 7 13 -6 0 St Judes 1 0 0 1 9 20 -11 0 Faughs 1 0 0 1 16 28 -12 0 Good Counsel 1 0 0 1 5 29 -24 0

Adult Hurling League Division Four - Clonshaugh: Craobh Chiarain v Na Fianna (11.0); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v St Finians S (11.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v Ballyboden St Endas (11.0); Somerton Park: Castleknock v St Marks (11.0); Lawless Park: Fingallians v Ballinteer St Johns (11.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v Trinity Gaels (11.0).

P W D L F A PD Pts

Thomas Davis 1 1 0 0 25 14 11 2 Castleknock 1 1 0 0 15 7 8 2 St Marks 1 1 0 0 23 18 5 2 St Finians S 1 1 0 0 13 10 3 2 Craobh Chiarain 1 1 0 0 12 10 2 2 Trinity Gaels 1 1 0 0 0 0 0 2 St Vincents 1 0 0 1 0 0 0 0 Ballinteer St Johns 1 0 0 1 10 12 -2 0 Lucan Sarsfields 1 0 0 1 10 13 -3 0 Fingallians 1 0 0 1 18 23 -5 0 Ballyboden St Endas 1 0 0 1 7 15 -8 0 Na Fianna 1 0 0 1 14 25 -11 0

Adult Hurling League Division Five - St Annes Park: Clontarf v St Maurs (11.0); Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Naomh Fionnbarra (11.0); Portmarnock: Naomh Mearnog v St Brigids (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v Faughs (11.0); Shankill: Cuala v Crumlin (11.0); Blunden Drive: O Tooles v Raheny (12.0).

P W D L F A PD Pts

Clontarf 1 1 0 0 21 6 15 2 Kilmacud Crokes 1 1 0 0 12 7 5 2 Cuala 1 1 0 0 17 14 3 2 St Maurs 1 1 0 0 15 12 3 2 Naomh Fionnbarra 1 1 0 0 11 8 3 2 Scoil Ui Chonaill 1 1 0 0 19 17 2 2 Raheny 1 0 0 1 17 19 -2 0 Faughs 1 0 0 1 14 17 -3 0 O'Toole's 1 0 0 1 12 15 -3 0 Naomh Mearnog 1 0 0 1 8 11 -3 0 St Brigids 1 0 0 1 7 12 -5 0 Crumlin 1 0 0 1 6 21 -15 0

Adult Hurling League Division Six - Liffey Park: Liffey Gaels v Erins Isle (11.0); Malahide Castle: St Sylvesters v Civil Service Hurling (11.0); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Skerries Harps (11.0); Belcamp Park: Parnells v St Brendans (11.0); Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Na Fianna (11.0); Ballycullen: Ballyboden St Endas v Whitehall Colmcilles (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Brendans 1 1 0 0 21 7 14 2 Ballyboden St Endas 1 1 0 0 23 10 13 2 Skerries Harps 1 1 0 0 17 5 12 2 St Oliver Plunketts ER 1 1 0 0 15 6 9 2 Liffey Gaels 1 1 0 0 12 9 3 2 Whitehall Colmcilles 1 0 1 0 9 9 0 1 St Sylvesters 1 0 1 0 9 9 0 1 Na Fianna 1 0 0 1 9 12 -3 0 Civil Service Hurling 1 0 0 1 6 15 -9 0 Parnells 1 0 0 1 5 17 -12 0 Erins Isle 1 0 0 1 10 23 -13 0 Naomh Olaf 1 0 0 1 7 21 -14 0

Adult Hurling League Division Seven - Dolphin Park: Kevins v Cuala (3.0); Tymon North: St Judes v St Monicas (3.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v Clan Na Gael Fontenoy (3.0); Kiltipper Road: Realt Dearg v Round Towers C (3.0); Pope John Paul ll Park: Naomh Fionnbarra v Naomh Barrog (3.0); Tymon North: Faughs v Thomas Davis (3.0).

P W D L F A PD Pts

Kevins 1 1 0 0 23 2 21 2 Faughs 1 1 0 0 37 24 13 2 Naomh Fionnbarra 1 1 0 0 18 7 11 2 Kilmacud Crokes 1 1 0 0 15 7 8 2 Thomas Davis 1 1 0 0 15 10 5 2 Realt Dearg 1 1 0 0 9 8 1 2 Clan Na Gael Fontenoy 1 0 0 1 8 9 -1 0 St Judes 1 0 0 1 10 15 -5 0 St Monicas 1 0 0 1 7 15 -8 0 Round Towers C 1 0 0 1 7 18 -11 0 Cuala 1 0 0 1 24 37 -13 0 Naomh Barrog 1 0 0 1 2 23 -21 0

Adult Hurling League Division Eight - Russell Park: St Brigids v Civil Service Hurling (3.0); Glenauline Park: St Patricks P v Parnells (3.0); McGee Park: St Marks v Na Fianna (3.0); Cloghran: Whitehall Colmcilles v Naomh Mearnog (3.0); Donabate: St Patricks D v Crumlin (3.0); Somerton Park: Castleknock v St Oliver Plunketts ER (3.0).

P W D L F A PD Pts

Whitehall Colmcilles 1 1 0 0 26 8 18 2 St Brigids 1 1 0 0 22 9 13 2 St Patricks D 1 1 0 0 23 17 6 2 Castleknock 1 1 0 0 14 11 3 2 Setanta 1 0 1 0 16 16 0 1 St Patricks P 1 0 1 0 16 16 0 1 St Oliver Plunketts ER 0 0 0 0 0 0 0 0 Parnells 0 0 0 0 0 0 0 0 St Marks 0 0 0 0 0 0 0 0 Civil Service Hurling 1 0 0 1 11 14 -3 0 Naomh Mearnog 1 0 0 1 17 23 -6 0 Crumlin 1 0 0 1 9 22 -13 0 Na Fianna 1 0 0 1 8 26 -18 0

Adult Hurling League Division Nine - St Catherines Park: Erin Go Bragh v Castleknock (3.0); Kiltipper Road: Realt Dearg v St Peregrines (3.0); Malahide Castle: St Sylvesters v Raheny (3.0); Fairview Park: St Josephs OCB v Lucan Sarsfields (3.0); Balbriggan: O Dwyers v Fingallians (3.0); Galtymore Road: Good Counsel v Commercials (3.0); St Annes Park: Clontarf v Wild Geese (3.0).

P W D L F A PD Pts

Commercials 1 1 0 0 17 8 9 2 Realt Dearg 1 1 0 0 14 6 8 2 St Sylvesters 1 1 0 0 26 19 7 2 St Josephs OCB 1 1 0 0 18 11 7 2 Clontarf 1 1 0 0 14 9 5 2 O Dwyers 1 1 0 0 12 8 4 2 Fingallians 1 1 0 0 0 0 0 2 Good Counsel 1 0 0 1 0 0 0 0 Lucan Sarsfields 1 0 0 1 8 12 -4 0 Castleknock 1 0 0 1 9 14 -5 0 St Peregrines 1 0 0 1 19 26 -7 0 Raheny 1 0 0 1 11 18 -7 0 Wild Geese 1 0 0 1 6 14 -8 0 Erin Go Bragh 1 0 0 1 8 17 -9 0

St Vincent de Paul Group One - Rolestown: Fingal Ravens v St Maurs (11.0); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v St Vincents (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Sylvesters 4 4 0 0 43 30 13 8 Ballymun Kickhams 4 3 0 1 43 32 11 6 St Maurs 3 2 0 1 22 13 9 4 St Vincents 3 1 0 2 11 14 -3 2 Fingal Ravens 3 1 0 2 18 37 -19 2 Parnells 5 0 0 5 5 16 -11 0

St Vincent de Paul Group Two - St Mobhi Road: Na Fianna v St Marys S (11.0); Dolphin Park: Templeogue SS v St Judes (11.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v Thomas Davis (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Marys S 3 3 0 0 41 21 20 6 Na Fianna 3 1 0 1 29 27 2 2 Thomas Davis 3 1 0 2 29 29 0 2 Templeogue SS 3 1 0 2 41 46 -5 2 St Judes 3 1 0 1 13 18 -5 2 Lucan Sarsfields 3 1 0 2 37 49 -12 2

AIB Cup Group One - Pairc Barrog: Naomh Barrog v Skerries Harps (11.0); Blakestown: St Peregrines v Raheny (11.0); Lawless Park: Fingallians v Trinity Gaels (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Peregrines 3 3 0 0 65 23 42 6 Raheny 2 2 0 0 42 27 15 4 Skerries Harps 2 1 1 0 27 26 1 3 Naomh Barrog 3 1 0 2 40 52 -12 2 Trinity Gaels 3 0 1 2 29 64 -35 1 Fingallians 3 0 0 3 31 42 -11 0

AIB Cup Group Two - Hyde Park: Cuala v St Annes (11.0); McGee Park: St Marks v Round Towers C (11.0); Marley Park: Ballinteer St Johns v St Patricks P (11.0).

P W D L F A PD Pts

Ballinteer St Johns 3 3 0 0 56 28 28 6 Round Towers C 2 2 0 0 42 17 25 4 Cuala 3 1 0 2 48 50 -2 2 St Annes 2 1 0 1 21 30 -9 2 St Marks 3 0 1 2 38 59 -21 1 St Patricks P 3 0 1 2 24 45 -21 1

Loving Cup Group One - St Mobhi Road: Na Fianna v St Finians S (11.0); Naul: Clann Mhuire v St Monicas (11.0); Russell Park: St Brigids v St Margarets (11.0); Ballyboughal: Ballyboughal v St Patricks D (11.0).

P W D L F A PD Pts

Na Fianna 3 2 1 0 42 22 20 5 St Patricks D 3 2 0 1 30 25 5 4 St Monicas 3 2 0 1 37 35 2 4 Ballyboughal 3 2 0 1 27 35 -8 4 St Brigids 3 1 1 1 33 32 1 3 St Margarets 3 1 0 2 33 40 -7 2 Clann Mhuire 3 1 0 2 16 27 -11 2 St Finians S 3 0 0 3 26 28 -2 0

Loving Cup Group Two - Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Clontarf (11.0); Sean Moore Park: Clan Na Gael Fontenoy v Kilmacud Crokes (11.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v St Judes (11.0).

P W D L F A PD Pts

Ballyboden St Endas 4 4 0 0 36 21 15 8 Kilmacud Crokes 2 2 0 0 29 6 23 4 Clontarf 3 2 0 1 23 19 4 4 Naomh Olaf 3 1 1 1 38 33 5 3 Clan Na Gael Fontenoy 3 1 1 1 31 38 -7 3 St Judes 3 1 0 2 5 16 -11 2 Lucan Sarsfields 3 1 0 2 11 40 -29 2 Naomh Fionnbarra 5 0 0 5 0 0 0 0

Joy Cup Group One - Silver Park: Kilmacud Crokes v St Brigids (11.0); Newcastle: St Finians N v St Oliver Plunketts ER (11.0); Westmanstown: Garda v Thomas Davis (11.0).

P W D L F A PD Pts

Garda 3 3 0 0 34 27 7 6 St Brigids 3 1 1 1 44 35 9 3 St Oliver Plunketts ER 3 1 1 1 36 32 4 3 Kilmacud Crokes 3 1 0 2 28 30 -2 2 St Finians N 3 1 0 2 15 23 -8 2 Thomas Davis 3 1 0 2 21 31 -10 2

Joy Cup Group Two - Garristown: Garristown v O Dwyers (11.0); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v St Vincents (11.0); Man O War: Man O War v St Sylvesters (11.0); Rolestown: Fingal Ravens v Castleknock (11.0).

P W D L F A PD Pts

Ballymun Kickhams 3 3 0 0 64 31 33 6 Castleknock 3 3 0 0 45 32 13 6 Man O War 3 2 0 1 41 26 15 4 St Sylvesters 3 2 0 1 37 28 9 4 Fingal Ravens 3 2 0 1 30 43 -13 4 St Vincents 3 0 0 3 27 38 -11 0 O Dwyers 3 0 0 3 19 34 -15 0 Garristown 3 0 0 3 25 56 -31 0

Conlon Cup Group One - St Annes Park: Raheny v Round Towers L (11.0); Russell Park: St Brigids v Innisfails (11.0); St Mobhi Road: Na Fianna v Craobh Chiarain (11.0).

P W D L F A PD Pts

Raheny 2 2 0 0 33 14 19 4 Parnells 3 2 0 1 36 31 5 4 Innisfails 3 2 0 1 39 35 4 4 Na Fianna 2 1 0 1 34 25 9 2 St Brigids 1 0 0 1 5 12 -7 0 Craobh Chiarain 1 0 0 1 11 20 -9 0 Round Towers L 2 0 0 2 14 35 -21 0

Conlon Cup Group Two - Tymon North: St Judes v St Annes (11.0); Community Centre: Round Towers C v Ballinteer St Johns (11.0); Pairc Ui Murchu: Ballyboden St Endas v Good Counsel (11.0).

P W D L F A PD Pts

Ballyboden St Endas 2 2 0 0 35 29 6 4 St Judes 2 1 1 0 30 25 5 3 Ballinteer St Johns 2 1 1 0 32 28 4 3 Round Towers C 1 1 0 0 15 10 5 2 St Annes 1 0 0 1 13 15 -2 0 Wanderers 1 0 0 1 16 20 -4 0 Good Counsel 3 0 0 3 31 45 -14 0

Stacy Cup Group One - Skerries: Skerries Harps v St Maurs (11.0); Blakestown: St Peregrines v Clontarf (11.0).

P W D L F A PD Pts

Clontarf 3 3 0 0 43 16 27 6 St Peregrines 2 1 1 0 17 10 7 3 Skerries Harps 2 1 0 1 20 13 7 2 Naomh Barrog 3 0 1 2 18 33 -15 1 St Maurs 2 0 0 2 8 34 -26 0

Stacy Cup Group Two - Westmanstown: Garda v Naomh Olaf (11.0); Dolphin Park: Templeogue SS v St James Gaels (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v St Marys S (11.0).

P W D L F A PD Pts

St James Gaels 3 3 0 0 53 16 37 6 Templeogue SS 3 3 0 0 49 23 26 6 Naomh Olaf 3 2 0 1 35 39 -4 4 Kilmacud Crokes 3 1 0 2 27 36 -9 2 St Marys S 3 0 0 3 27 50 -23 0 Garda 3 0 0 3 25 52 -27 0

Parson Cup Group One - Ringsend Park: Bank of Ireland v St Brigids (11.0); Glencullen: Stars of Erin v Robert Emmets (11.0); Ballyfermot: Ballyfermot De Salle v Thomas Davis (11.0).

P W D L F A PD Pts

Robert Emmets 2 2 0 0 21 16 5 4 Stars of Erin 3 2 0 1 26 31 -5 4 St Brigids 1 1 0 0 16 2 14 2 Thomas Davis 2 1 0 1 32 24 8 2 Bank of Ireland 2 0 0 2 15 23 -8 0 Ballyfermot De Salle 2 0 0 2 2 16 -14 0

Parson Cup Group Two - St Margarets: St Margarets v St Vincents (11.0); Pairc Ciceam: Ballymun Kickhams v St Oliver Plunketts ER (11.0); Lawless Park: Fingallians v St Sylvesters (11.0); St Catherines Park: Erin Go Bragh v Parnells (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Sylvesters 3 3 0 0 46 30 16 6 Erin Go Bragh 3 2 1 0 40 26 14 5 St Vincents 3 1 1 1 42 36 6 3 St Oliver Plunketts ER 3 1 0 2 37 35 2 2 Parnells 2 1 0 1 22 24 -2 2 St Margarets 3 1 0 2 30 37 -7 2 Ballymun Kickhams 3 1 0 2 32 49 -17 2 Fingallians 2 0 0 2 16 28 -12 0

Murphy Cup Group One - Silver Park: Kilmacud Crokes v Ballyboden St Endas (11.0); 12th Lock: Lucan Sarsfields v Ballinteer St Johns (11.0); Bushy Park: Ranelagh Gaels v Castleknock (11.0).

P W D L F A PD Pts

Ballyboden St Endas 3 3 0 0 43 34 9 6 Castleknock 2 1 0 1 29 25 4 2 Ranelagh Gaels 2 1 0 1 27 26 1 2 Kilmacud Crokes 1 0 1 0 12 12 0 1 Lucan Sarsfields 3 0 1 2 33 42 -9 1 Ballinteer St Johns 1 0 0 1 8 13 -5 0

Murphy Cup Group Two - Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Wild Geese (11.0); St Annes Park: Raheny v St Josephs OCB (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Brendans 4 2 2 0 66 35 31 6 Raheny 3 2 1 0 39 18 21 5 St Josephs OCB 4 2 0 2 27 67 -40 4 Scoil Ui Chonaill 4 1 1 2 27 34 -7 3 Wild Geese 1 1 0 0 18 8 10 2 Starlights 2 1 0 1 18 33 -15 2 Na Fianna 4 0 0 4 0 0 0 0

Sheridan Cup Group One - St Annes Park: Clontarf v St Sylvesters (3.0); Porterstown Park: Castleknock v Beann Eadair (3.0); Monstrey Road: Round Towers C v St Peregrines (3.0); Bohernabreena: St Annes v Ballyboughal (3.0); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Naomh Barrog (3.0).

P W D L F A PD Pts

Ballyboughal 3 3 0 0 37 28 9 6 St Sylvesters 3 2 1 0 39 32 7 5 St Peregrines 3 2 0 1 18 19 -1 4 Round Towers C 2 1 1 0 25 22 3 3 St Oliver Plunketts ER 3 1 1 1 37 37 0 3 Naomh Barrog 2 1 0 1 22 14 8 2 Beann Eadair 2 1 0 1 20 17 3 2 Clontarf 3 0 1 2 15 20 -5 1 St Annes 2 0 0 2 18 25 -7 0 Castleknock 3 0 0 3 23 40 -17 0

OBroin Cup Group Four - 12th Lock: Lucan Sarsfields v Thomas Davis (2.30); Killinarden Park: Croi Ro Naofa v Robert Emmets (2.30).

P W D L F A PD Pts

St Judes 3 3 0 0 75 40 35 6 Thomas Davis 2 1 0 1 43 27 16 2 Lucan Sarsfields 2 1 0 1 24 28 -4 2 Robert Emmets 1 0 0 1 7 24 -17 0

Croi Ro Naofa 2 0 0 2 14 44 -30 0

Duffy Cup Group Four - Pairc Barrog: Naomh Barrog v Rosmini Gaels (2.30); Man O War: Man O War v Raheny (2.30).

P W D L F A PD Pts

Naomh Barrog 2 2 0 0 27 19 8 4 St Brendans 2 1 0 1 29 26 3 2 Naomh Fionnbarra 2 1 0 1 18 21 -3 2 Raheny 0 0 0 0 0 0 0 0 Rosmini Gaels 1 0 0 1 9 12 -3 0 Man O War 1 0 0 1 11 16 -5 0

Doyle Cup Group One - Tymon North: Faughs v Kilmacud Crokes (11.0); Rush: St Maurs v Clontarf (11.0).

P W D L F A PD Pts

Clontarf 2 2 0 0 37 11 26 4 Kilmacud Crokes 2 2 0 0 14 8 6 4 St Maurs 1 1 0 0 0 0 0 2 Raheny 2 1 0 1 8 14 -6 2 Faughs 2 1 0 1 11 37 -26 2 St Brigids 5 0 0 5 0 0 0 0

Minor Football League Division Two - Pairc Barrog: Naomh Barrog v Ballinteer St Johns (11.0); Kiltipper Road: Thomas Davis v St Oliver Plunketts ER (11.0); Blakestown: St Peregrines v St Brigids (11.0); Tymon North: St Judes v Naomh Mearnog (11.0); Bohernabreena: St Annes v Lucan Sarsfields (11.0); Finglas: Erins Isle v Templeogue SS (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Oliver Plunketts ER 1 1 0 0 26 6 20 2 St Judes 1 1 0 0 20 6 14 2 Ballinteer St Johns 1 1 0 0 22 10 12 2 Naomh Mearnog 1 1 0 0 13 4 9 2 Templeogue SS 1 1 0 0 13 8 5 2 Naomh Barrog 1 1 0 0 18 14 4 2 Lucan Sarsfields 1 0 0 1 14 18 -4 0 Thomas Davis 1 0 0 1 8 13 -5 0 St Annes 1 0 0 1 4 13 -9 0 Erins Isle 1 0 0 1 10 22 -12 0 St Brigids 1 0 0 1 6 20 -14 0 St Peregrines 1 0 0 1 6 26 -20 0

Minor Football League Division One - St Mobhi Road: Na Fianna v Kilmacud Crokes (11.0); Somerton Park: Castleknock v Cuala (11.0); Pairc Ui Murchu: Ballyboden St Endas v Clontarf (11.0); Broomfield: St Sylvesters v St Vincents (11.0).

P W D L F A PD Pts

Kilmacud Crokes 1 1 0 0 23 12 11 2 St Sylvesters 1 1 0 0 13 7 6 2 Cuala 1 1 0 0 12 11 1 2 Ballyboden St Endas 1 0 1 0 7 7 0 1 Na Fianna 1 0 1 0 7 7 0 1 St Vincents 1 0 0 1 11 12 -1 0 Clontarf 1 0 0 1 7 13 -6 0 Castleknock 1 0 0 1 12 23 -11 0

Minor Football League Division Three - Blunden Drive: O Tooles v Skerries Harps; St Vincents School: Na Fianna v Ballymun Kickhams (11.0); Sean Moore Park: Clan Na Gael Fontenoy v Naomh Fionnbarra (11.0); Community Centre: Round Towers C v Fingallians (11.0); Rush: St Maurs v Parnells (11.0); Cloghran: Whitehall Colmcilles v St Marys S (11.0).

P W D L F A PD Pts

Round Towers C 1 1 0 0 34 11 23 2 Na Fianna 1 1 0 0 15 7 8 2 St Marks 1 1 0 0 20 13 7 2 Naomh Fionnbarra 1 1 0 0 21 15 6 2 St Maurs 1 1 0 0 16 14 2 2 Ballymun Kickhams 1 1 0 0 0 0 0 2 Whitehall Colmcilles 0 0 0 0 0 0 0 0 Clan Na Gael Fontenoy 1 0 0 1 0 0 0 0 St Marys S 1 0 0 1 14 16 -2 0 O Tooles 1 0 0 1 15 21 -6 0 Skerries Harps 1 0 0 1 13 20 -7 0 Fingallians 1 0 0 1 7 15 -8 0 Parnells 1 0 0 1 11 34 -23 0

Minor Football League Division 4A -

Somerton Park: Castleknock v Kilmacud Crokes (11.0); Pairc Ui Bhriain: Naomh Olaf v Na Piarsaigh (11.0); Ballycullen: Ballyboden St Endas v Cuala (11.0); Cornelscourt: Geraldine Morans v Naomh Iosolde (11.0).

P W D L F A PD Pts

Castleknock 1 1 0 0 16 10 6 2 Naomh Iosolde 1 1 0 0 0 0 0 2 Geraldine Morans 1 0 1 0 18 18 0 1 Cuala 1 0 1 0 18 18 0 1 Kilmacud Crokes 1 0 1 0 9 9 0 1 Naomh Olaf 1 0 1 0 9 9 0 1 Na Piarsaigh 1 0 0 1 0 0 0 0 Ballyboden St Endas 1 0 0 1 10 16 -6 0

Minor Football League Division 4B - Clontarf Road: Scoil Ui Chonaill v Craobh Chiarain (11.0); Rolestown: Fingal Ravens v St Finians S (11.0); Malahide Castle: St Sylvesters v St Vincents (11.0); Naul: St Peters v St Patricks D (11.0).

P W D L F A PD Pts

Cu Chuaillainn 2 2 0 0 25 7 18 4 Craobh Chiarain 2 2 0 0 12 7 5 4 St Sylvesters 2 2 0 0 0 0 0 4 St Finians S 2 1 1 0 15 15 0 3 St Patricks D 2 1 0 1 0 0 0 2 St Margarets 1 1 0 0 0 0 0 2 Fingal Ravens 2 1 0 1 7 12 -5 2 St Vincents 2 1 0 1 7 25 -18 2 St Peters 1 0 1 0 15 15 0 1 Scoil Ui Chonaill 0 0 0 0 0 0 0 0 Na Fianna 8 0 0 8 0 0 0 0

Minor Football League Division 5 - Shankill: Cuala v Na Fianna (11.0); Silver Park: Kilmacud Crokes v Raheny (11.0); Tymon North: St Judes v St Peters (11.0); Garristown: Thomas Ashe v St Finians N (11.0).

P W D L F A PD Pts

St Finians N 1 1 0 0 25 3 22 2 Raheny 1 1 0 0 18 3 15 2 Thomas Ashe 1 1 0 0 13 10 3 2 Cuala 1 1 0 0 16 14 2 2 St Peters 0 0 0 0 0 0 0 0 Kilmacud Crokes 1 0 0 1 14 16 -2 0 Whitehall Colmcilles 1 0 0 1 10 13 -3 0 Na Fianna 1 0 0 1 3 18 -15 0 St Judes 1 0 0 1 3 25 -22 0

Promoted articles

Entertainment News