herald

Thursday 31 July 2014

DDSL Fixtures

Sat, June 1 (10.30 unless stated)

U/12A1: Raheny Utd v Mount Merrion, St Anne's Pk, A Kearney.

(11.30 kick off unless stated)

U/13 Prem: St Josephs Boys v Shelbourne FC Pearse Pk, S Heffernan

U/13 Maj: St Josephs Boys v St Malachys, Pearse Pk, 10.30, S Heffernan.

13C: Celbridge Town v Howth Celtic, Jackson Pk, Q Roantree; Lucan Utd v Shankill, Dodsboro, K Campbell,

Castleknock Celtic v Wayside Celtic, Porterstown Pk, L Bajrami; Granada v Tolka Rovers, Meadowvale, D Wills.

Mon June 3 (10.30 unless stated)

13C: Howth Celtic v Shankill, Celtic Park, E Butler; Kilnamanagh Fc v Granada, Ring Rd, N Valentini.

Wed, June 5 (6.15 unless stated)

Tolka Rovers v Shankill, Johnstown Pk, W Byrne; Granada v Mount Merrion, Meadowvale, J McGovern; Lucan v Leixlip Utd, Dodsboro, R Moody; Wayside Celtic v Howth Celtic, Jackson Pk, I Morgan.

Sun, 2 June (11am unless stated)

15 Prem: St Kevins Boys v Lucan Utd, Shanowen Rd, M McEvoy.

15 Maj: Shelbourne FC v Leicester Celtic, AUL, G Caswell; Stella Maris v Mullingar Ath, Albert Col, G McClinton; Cabinteely FC v Home Farm, Kilboggit Pk, S O'Connor; Verona FC v St Patricks Ath, Coolmine Pk, W Byrne.

15A: Cambridge Boys v Templeogue Utd, Ringsend Pk, R Moody; Liffey Valley Rgs v Wayside Celtic, Ballyowen Pk, R Colreavey; Greystones Utd v Esker Celtic, Woodlands, L Byrne.

Sun, 2 June (12.30 unless stated)

16 Prem: Lourdes Celtic v Mt Merrion, Sundrive Pk, A Patchell; Peamount Utd v Crumlin Utd, Greenogue, S Burke; St Kevins Boys v Malahide Utd, Shanowen Rd, M McEvoy

16 Maj: Lucan Utd v Belvedere FC, Dodsboro, D Carey; Cabinteely FC v Lourdes Celtic, Kilboggit Pk, S O'Connor.

16A1: Sacred Heart v Palmerstown FC, Killinarden Hill, N Valentini.

Sun, June 2 (11am unless stated)

17 Prem: Drogheda Utd v St Kevins Boys, St Oliver's, local official; Cherry Orchard v Stella Maris, The Lawns, J Clarke.

17 Maj 1: Malahide Utd v Athlone Town, Gannon Pk, M Whelan.

17 Maj 2: Mt Merrion v Castleknock Celtic, Deerpark, S Heffernan; Drogheda Boys v Trinity /Donaghmede, Rathmullen, local official.

Tues, June 4 (6.15 unless stated):

17 Prem: St Josephs Boys v St Kevins Boys, Pearse Pk, M Delaney,

Templeogue Utd v Cherry Orchard, Tymon Pk, A Patchell

Thurs June 6 (6.15 unless stated)

17 Prem: Stella Maris v Cherry Orchard, Albert Col, M Browne; St Kevins Boys v Tolka Rvs, Col of Surgeons, A Bracken.

17 Maj 1: St Kevins Boys v Athlone Town, Wards Cross, S Burke.

17 Maj 2: Willows FC v Mt Merrion, Poppintree Pk, W Byrne.

Sun, June 9 (11am unless stated)

17 Prem: St Kevins Boys v Drogheda Boys, Col of Surgeons, D Carey; Stella Maris v St Josephs Boys, Albert Col, G Caswell,

Thurs, June 13 6.15 unless stated

17 Prem: Drogheda Utd v Cherry Orchard, St Oliver's, local official; St Kevins Boys v Stella Maris, Col of Surgeons, J Shevlin.

Sun, June 16 11am unless stated

17 Prem: St Kevins Boys v Cherry Orchard, Col of Surgeons, G McClinton; Cherry Orchard v Drogheda Utd, TBC.

Opinion

Entertainment News