herald

Sunday 11 December 2016

TONIGHT

TONIGHT

Junior B Football Championship - Pairc Barrog: Naomh Barrog v Skerries Harps, Eamonn Conroy (7.15).

St Vincent De Paul Cup Group 1 - Broomfield: St Sylvesters v St Vincents, Peader Behan (7.30).

Loving Cup Group 1 - Broomfield: St Sylvesters v Na Fianna, Sean McCarthy (7.30).

Conlon Cup Group 1 - Kiltipper Road: Thomas Davis v Ballyboden St Endas, Sean McNicholas (7.30).

Stacy Cup Group 1 - Iveagh Grounds: St James Gaels v St Oliver Plunketts ER, Mick O Flaherty (7.30).

Parson Cup Group 2 - Frank Kelly Park: Wanderers v Thomas Davis, Mark Pollack (7.15).

Murphy Cup Group 1 - St Annes Park: Raheny v Na Fianna, David Gilmore (7.15); Collinstown Lane: Starlights v Wild Geese, Niall Murray (8.0).

Murphy Cup Group 2 - Fairview Park: St Josephs OCB v Kilmacud Crokes, Martin McInerney (7.15).

Minor Football League Division 3B - Skerries: Skerries Harps v O Tooles, Peader White (7.30).

WEDNESDAY MAY 20

Intermediate Football Championship - Garristown: Clann Mhuire v Ballymun Kickhams, John Goulding (7.15); Drumnigh: Scoil Ui Chonaill v Naomh Barrog, John Higgins (7.15); Blakestown: Kilmacud Crokes v Ballyboughal, Sean McCarthy (7.15); Balgriffin: Parnells v Craobh Chiarain, Kevin Roche (7.15); Newcastle: Ballyboden St Endas v St Margarets, Darren Lennon (7.15); Cloghran: St Judes v Erins Isle, Brian Barnes (7.15).

AIB Cup Group 2 - Saggart: St Marys S v St Annes, Tony Lambe (7.15).

St Vincent De Paul Cup Group 1 - Rolestown: Fingal Ravens v St Vincents, Eamonn Morris (7.15).

Loving Cup Group 2 - Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Garda, P J Murray (7.15).

THURSDAY MAY 21

Junior D Football Championship - Glenauline Park: St Patricks (P) v Whitehall Colmcille, John Malone (7.15).

Conlon Cup Group 2 - Balbriggan: O Dwyers v St Sylvesters, Gavin Donegan (7.30).

Sheridan Cup Group 1 - Dolphin Park: Templeogue Synge Street v Kilmacud Crokes, Darren Delaney (7.15).

Duffy Cup Group 1 - Hazelbury Park: Erin Go Bragh v Pavee, John Doherty (7.15).

O Broin Cup Group 2 - Bohernabreena: Wanderers v St Annes, Eugene Murphy (7.15).

FRIDAY MAY 22

Adult Football League Division 2 - Bohernabreena: St Annes v Round Towers (C) (7.15).

PWDLFAPDPts

Castleknock 550072502210

Skerries Harps 54018354298

Round Towers (C) 54017048228

Lucan Sarsfields 54018060208

Ballinteer St Johns 54016849198

Clontarf 53028055256

St Patricks (D) 52125763-65

St Annes 42025643134

St Patricks (P) 4202515014

St Marys S 52035152-14

Erins Isle 51226775-84

O Tooles 52036575-104

Naomh Mearnog 51134578-333

Scoil Ui Chonaill 51047175-42

St Peregrines 50055690-340

Naomh Barrog 50053893-550

Adult Football League Division 5 - Marley Park: Ballinteer St Johns v Naomh Mearnog, Dermot White (7.30).

PWDLFAPDPts

Round Towers (L) 5500114377710

Kilmacud Crokes 550065362910

St Maurs 54107645319

Cuala 43018938516

Ballinteer St Johns 5302706286

O Dwyers 5221534676

Naomh Mearnog 52124856-85

Na Fianna 52127487-135

Templeogue SS 5203565604

Ballyboden St Endas 52036079-194

Crumlin 52036083-234

St Sylvesters 4103575522

Thomas Davis 51034250-82

Innisfails 51033066-362

Garristown 50142883-551

Erins Isle 50055699-430

SATURDAY MAY 23

Adult Football League Division 1 - Silver Park: Kilmacud Crokes v St Vincents, Keith Tighe (6.30); Chanel: Parnells v Thomas Davis, Darragh Sheppard (6.30); St Mobhi Road: Na Fianna v St Judes, Dave Aston (6.30); Broomfield: St Sylvesters v Fingal Ravens, Andrew McAllister (6.30); Martin Savage Park: St Oliver Plunketts ER v Ballymun Kickhams, Terry Carton (6.30); Pairc Ui Murchu: Ballyboden St Endas v Templeogue Synge Street, Brian OShea (6.30); Rush: St Maurs v Raheny, Danny Harrington (6.30); Shanganagh Park: Cuala v St Brigids, Dave Conway (6.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes 54108043379

Ballyboden St Endas 54107962179

Ballymun Kickhams 54019548478

Oliver Plunketts ER 54017958218

Na Fianna 531110960497

Fingal Ravens 4310585087

St Vincents 4301726396

St Brigids 5302685996

St Judes 5122655784

St Sylvesters 51137082-123

Thomas Davis 51136375-123

Raheny 51136496-323

Templeogue SS 51045076-262

Cuala 51045591-362

St Maurs 50145781-241

Parnells 50053598-630

Adult Football League Division 2 - Donabate: St Patricks (D) v Clontarf, Dave Feeney (6.30); Saggart: St Marys S v St Peregrines, Brendan Carroll (6.30); Finglas: Erins Isle v Ballinteer St Johns, David O Connor (6.30); Skerries: Skerries Harps v Naomh Barrog, Finbarr Shanahan (6.30); Blunden Drive: O Tooles v Castleknock, Dermot Deasy (6.30); 12th Lock: Lucan Sarsfields v St Patricks (P), Andrew Cummins (6.30); Portmarnock: Naomh Mearnog v Scoil Ui Chonaill, Derek McKitterick (6.30).

PWDLFAPDPts

Castleknock 550072502210

Skerries Harps 54018354298

Round Towers (C) 54017048228

Lucan Sarsfields 54018060208

Ballinteer St Johns 54016849198

Clontarf 53028055256

St Patricks (D) 52125763-65

St Annes 42025643134

St Patricks (P) 4202515014

St Marys S 52035152-14

Erins Isle 51226775-84

O Tooles 52036575-104

Naomh Mearnog 51134578-333

Scoil Ui Chonaill 51047175-42

St Peregrines 50055690-340

Naomh Barrog 50053893-550

Adult Football League Division 3 - Silver Park: Kilmacud Crokes v Ballymun Kickhams, Darren Lennon (6.30); Pope John Paul ll Park: Naomh Fionnbarra v St Finians (S), Colm McCarthy (6.30); Westmanstown: Garda v St Brigids, Chris Mooney (6.30); Ballyboughal: Ballyboughal v St Judes, David Storey (6.30); St Mobhi Road: Na Fianna v St Sylvesters, Fergus McGreevy (6.30); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Whitehall Colmcille, Damien Burnett (6.30); Drumnigh: Trinity Gaels v Naomh Olaf, Brian Barnes (6.30); Sean Moore Park: Clanna Gael-Fontenoy v Fingallians, Donal Ryan (6.30).

PWDLFAPDPts

Kilmacud Crokes 550085493610

Naomh Olaf 54017854248

Ballyboughal 54018666208

Whitehall Colmcille 54017763148

St Vincents 53027459156

Clanna Gael 5221675896

Fingallians 5302756786

St Brigids 53025476-226

St Judes 5212625935

Na Fianna 5203757414

Ballymun Kickhams 52037172-14

Naomh Fionnbarra 52037073-34

Trinity Gaels 41035057-72

Garda 40134060-201

St Sylvesters 50054479-350

St Finians (S) 50055294-420

Adult Football League Division 4 - St Annes Park: Raheny v St Monicas, Donal Ennis (6.30); Sancta Maria: Ballyboden St Endas v St Margarets, Darren Malone (6.30); Man O War: Man O War v St Finians (N), Eamonn Morris (6.30); Pairc Na Uinsionn: St Vincents v Clann Mhuire, Eddie Byrne (6.30); McGee Park: St Marks v Parnells, Gerard Delaney (6.30); Clonshaugh: Craobh Chiarain v Lucan Sarsfields, Declan Ryan (6.30); Galtymore Road: Good Counsel v St Oliver Plunketts ER, Pat Murphy (6.30); Monastery Road: Round Towers (C) v St Brigids, Finbar Gaffney (6.30).

PWDLFAPDPts

Clann Mhuire 550094415310

Promoted articles

Entertainment News